Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

23 Nisan’da Miniatürk’teyiz

23 Nisan’da Miniatürk’teyiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü nedeniyle Miniatürk’te özel bir kutlama programı düzenliyor. ‘Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği’ birbirinden eğlenceli ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

23 Nisan’da Miniatürk’teyiz

23 Nisan’da Miniatürk’teyiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü nedeniyle Miniatürk’te özel bir kutlama programı düzenliyor. ‘Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği’ birbirinden eğlenceli ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

İstanbul’da çocukların ve ailelerin hoşça vakit geçirdiği mekânların başında gelen Miniatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ‘Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği’ ile kutlayacak.

Açılış korteji ile başlayacak olan şenlikte, geleneksel oyunlarımızdan kukla gösterisi, çocuklara tempo tutturacak ritim atölyesi,  bitki ve tohumları tanıtacak botanik atölyesi, geleneksel çocuk oyunları, eğlenceli yarışmalar, Türk savaş uçaklarının yapılacağı kağıt uçak atölyesi ve her yaştan seyircinin ilgisini çekecek illüzyon ve pandomim gösterileri gibi etkinlikler yapılacak.

Pamuk şeker ve patlamış mısırın ikram edileceği şenlikte, çocuklar şişme oyun alanında gönüllerince eğlenecekler, TRT Çocuk Korosu da çocuk şarkıları ile şenliğin neşesine neşe katacak.  Ayrıca ‘Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılanlar, bu özel mekanı, Kristal Müze'yi ve Zafer Müzesi'ni görme imkânı bulacaklar.

Bu yıl en güzel, en dolu, en renkli 23 Nisan Şenliği Miniatürk’te kutlanacak. Balonlarla, Türk bayraklarıyla özel bir şenlik için, 23 Nisan Pazartesi günü 12.00 – 17.00 saatleri arasında Miniatürk’te buluşalım.