Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

9 ülkenin çocukları Miniatürk’te bir araya geldi

Altıncı “Miniatürk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi”, 9 ülkenin halk oyunları ekiplerinin katılımıyla geçen hafta sonu Miniatürk gösteri alanında gerçekleştirildi.

9 ülkenin çocukları Miniatürk’te bir araya geldi

Gökcan Koleji ve Miniatürk’ün iş birliği ile bu yıl altıncısı düzenlenen “Miniatürk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi”, 9 ülkenin halk oyunları ekiplerinin katılımıyla geçen hafta sonu Miniatürk gösteri alanında gerçekleştirildi.

Türkiye’nin yanı sıra Endonezya, Rusya, Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Meksika ve Arjantin çocuk halk oyunları ekiplerinin birbirinden renkli ve eğlenceli gösterileri, gösterileri izleyen çocukların ve velilerin büyük beğenisini kazandı.

“Miniatürk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi” için gelen yabancı halk oyunları ekipleri, bu vesileyle Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniatürk’ü de gezerek, Türkiye ve İslâm coğrafyasından seçilmiş olan 128 mimarî eserin 1 / 25 oranında yapılmış maketlerini incelediler. Bu sayede adeta bütün Türkiye’yi gezmişçesine Türkiye’nin tarihî eserleri hakkında bilgi sahibi olan konuk çocuklar, Miniatürk’ü çok sevdiklerini ifade ettiler.

Gökcan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Göktaş, Çocuk Halk Oyunları Gösterisi’ne verdiği destekten dolayı Miniatürk İşletme Müdür Vekili Halil İbrahim Topalcı’ya plaket takdim ederek teşekkürlerini ifade etti.