Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

Bakan Özlü Miniatürk’ü Ziyaret Etti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Miniatürk’ü ziyaret etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın eşlik ettiği Bakan Özlü, Miniatürk gibi ülkemizin tanıtılmasına büyük katkı sunan böyle bir müzeyi ziyaret etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Özlü Miniatürk’ü Ziyaret Etti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Miniatürk’ü ziyaret etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın eşlik ettiği Bakan Özlü, Miniatürk gibi ülkemizin tanıtılmasına büyük katkı sunan böyle bir müzeyi ziyaret etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Özlü, Miniatürk’te yer alan eserler ve eserlerin tarihçesi hakkında Miniatürk İşletme Müdürü Resul Erkan’dan detaylı bilgi aldı.

Her alanda olduğu gibi müzecilik faaliyetlerinde de önemli işler başaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni müzecilik faaliyetleri hakkında bilgi alan Özlü, Başkan Uysal’a başarılar diledi.

Miniatürk’te, binlerce tarihi eser arasından, bilinirliğine, dönemini temsil yeteneğine göre Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilen 61 eser İstanbul’dan, 59 eser Anadolu’dan ve 12 eser bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere 134 mimari eserin, 1/25 oranına küçültülmüş minyatür modelleri yer alıyor.