Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

Bakandan Kültür A.Ş.’ye plaket

EMITT Fuarının açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, fuarın tanıtım sponsorluğunu üstlenen ve fuara katkıda bulunan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük’e ve Miniatürk İşletme Müdürü Resul Erkan’a plaket takdim etti.

Bakandan Kültür A.Ş.’ye plaket

EMITT Fuarının açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, fuarın tanıtım sponsorluğunu üstlenen ve fuara katkıda bulunan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük’e ve Miniatürk İşletme Müdürü Resul Erkan’a plaket takdim etti.

EMITT fuarının tanıtım sponsoru İBB Kültür A.Ş. standında Türk Dünyası Kültür Evleri adına düzenlenen halk oyunları gösterileri, fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü. Programda Kafkas Dans Grubu, Kazak Dans Topluluğu ve Kırgız Dans Topluluğu, dans gösterileri sundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kültür A.Ş.’nin tanıtım sponsoru olduğu ve dünyanın en büyük turizm fuarları arasında ilk sıralarda yer alan EMITT Fuarı’nın açılışına katıldı.

EMITT’in açılışına Başkan Topbaş’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük ve çok sayıda yerli ve yabancı sektör temsilcisi katıldı.

30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EMITT Fuarı’na, İstanbul’un bir marka şehir olarak daha fazla tanınması ve bilinmesi anlayışıyla kültürel alanda başarılı çalışmalara imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), destek verdiği fuarda yerini aldı.

Fuarın açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, EMITT’in uluslar arası turizm ve seyahat alanında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, göreve geldiklerinden bugüne kadar İstanbul’un tanıtımı için çok ciddi bir çaba içinde olduklarını söyledi.

Kadir Topbaş, yapılan yatırımlar ve çalışmalar sayesinde 2004 yılında 2 milyon 800 bin turist alan İstanbul’a gelen turist sayısının geçen yıl 10 milyonu aştığına dikkat çekerek, yeni hedeflerinin 20 milyon turist olduğunu kaydetti.

En çok turist alan şehirler arasında 6. sıraya yerleşen İstanbul’un çok daha fazlasını hak edecek doğal ve tarihî güzelliklere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, “Doğu ile batının buluştuğu tarihin çeyiz sandığı olan İstanbul’u bir turizm, fuarcılık, kongre ve moda şehrine dönüştürme çabalarımız meyvelerini veriyor” diye konuştu.

İstanbul’un batısında yapılacak Kanalİstanbul projesinin yakınında kongre ve fuar kampüsü kuracaklarını açıkladığını hatırlatan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Turizm, ekonomiden istihdama, hatta ülkelerin tanıtımına ve rekabet gücüne çok önemli katkılar sunuyor. Turizm sektörünün gelişmesi Türkiye’nin geleceğinin gelişmesi demektir. Turizmin geliştirilmesi çok önemli. İstanbul’un kongre ve fuarlar kenti olmasının yanı sıra, spor, sağlık ve finans kenti olmasını da arzu ediyoruz. Daha önce açıkladığımız kongre ve fuar kampüsünü projelendiriyoruz. 2,5 milyon metrekarelik bir alanda kurulacak bu kampüs, metroyla şehir merkezine bağlanacak.”

Açılış konuşmalarının ardından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, fuarın tanıtım sponsorluğunu üstlenen ve fuara katkıda bulunan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük’e ve Miniatürk İşletme Müdürü Resul Erkan’a plaket takdim etti.

Daha sonra Bakan Ömer Çelik, Başkan Topbaş ve Vali Mutlu, kurdele keserek fuarın açılışını gerçekleştirdi.

İBB Başkanı Topbaş, fuarın tanıtım sponsoru olan İBB Kültür A.Ş.’nin standını da ziyaret etti. Başkan Topbaş, stantta Türk Dünyası Kültür Evleri adına düzenlenen gösterileri izledi. Programda Kafkas Dans Grubu, Kazak Dans Topluluğu ve Kırgız Dans Topluluğu, dans gösterileri sundu. Gösteriler, fuar ziyaretçileri tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.

Kültür A.Ş., EMITT fuarında bu yıl, 2. Salon 2231 numaralı stantta yer alıyor.

31 Ocak’ta, Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniatürk tanıtılacak. 3. Ahmet Çeşmesi ile Kızkulesi maketleri sergilenecek.

1 Şubat’ta, dünyanın ‘tam panoramik’ özelliği taşıyan tek müzesi unvanını taşıyan Panorama 1453 Tarih Müzesi, yeniçeri kostümü giyinmiş stant görevlileri eşliğinde tanıtılacak.

2 Şubat’ta ise ‘Kitap Adam’ ve ‘Galata Kulesi’ maskotları eşliğinde İstanbul Kitapçısı’nın ve Hediyem İstanbul markalarının tanıtımı yapılacak. Kültür A.Ş. Prestij Kitapları ve hediyelik eşyaları sergilenecek.

Stantta, aralarında “En İyi kamu Yayıncılığı” ödülünün de olduğu pek çok ödüle lâyık görülen Kültür A.Ş. Prestij Kitapları da sergilenecek. Ayrıca İstanbul Kitapçısı tarafından üretilen eski Türk oyunlarından “Mangala” da, ziyaretçilerin kullanımına açılacak.

Kültür A.Ş. Genel Müdürlük kampüsü içerisinde yer alan ve Türk Cumhuriyetlerinin yöresel yemeklerinin sunulduğu Zinnet Restaurant da stantta yerini aldı.