Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

“Donmuş Zaman Kareleri” Miniatürk’te

“Donmuş Zaman Kareleri” Miniatürk’te Free Anatolian Photographer hareketinin kurucusu Hayati Kızılkan ve hareketin üyelerinden Zeynep Oral’ın, Anadolu ve Anadolu insanını en yalın halleriyle yakaladığı kareler, Miniatürk’te fotoğraf meraklılarıyla buluşuyor. “Donmuş Zaman Kareleri” Türkiye’nin ilk minyatür parkında 15 Ekim 2017 tarihine kadar görülebilir.

“Donmuş Zaman Kareleri” Miniatürk’te

“Donmuş Zaman Kareleri” Miniatürk’te

Free Anatolian Photographer hareketinin kurucusu Hayati Kızılkan ve hareketin üyelerinden Zeynep Oral’ın, Anadolu ve Anadolu insanını en yalın halleriyle yakaladığı kareler, Miniatürk’te fotoğraf meraklılarıyla buluşuyor. “Donmuş Zaman Kareleri” Türkiye’nin ilk minyatür parkında 15 Ekim 2017 tarihine kadar görülebilir.

Fotoğraf Grupla Değil Yalnız Çekilmeli

"Makinem benim en sadık dostum ve yol arkadaşımdır" diyen ve yaşadığı türlü zorluklara rağmen fotoğrafa ilgisini asla kaybetmeyen Hayati Kızılkan, kendini dünyadaki tüm güzelliklerin pek çoğunu bir arada bulduğunu söylediği Anadolu’yu fotoğraflamaya adamış ve Free Anatolian Photographer’ı kurmuş. Fotoğrafta unutturulan gerçek duyguları ve doğalı yakalamayı hedeflediğini söyleyen Kızılkan, bu sebeple fotoğrafın bir grup içinde değil, tek başına, yalnız ve konuyla baş başa kalarak, o en içten duygularla hissederek çekilmesi gerektiğini söylüyor. Kızılkan’ın kareleri, Anadolu insanının daha önce görülmemiş ayrıntılarını yansıtıyor.

Fotoğraf Bir Yaşam Tarzı

Henüz öğrencilik yıllarında kısıtlı maddi imkânlarıyla fotoğraf sanatına gönül veren Zeynep Oral ise eğitim hayatından sonra Van’a öğretmen olarak atanıyor. İlk maaşı ile hayal ettiği makineyi alan Oral Van’a atanmasını büyük bir şans olarak değerlendiriyor ve şöyle diyor: “Her hafta sonu köy köy, il il gezerek Anadolu’yu fotoğraflamaya başladım. Hobi olarak başladığım fotoğrafçılık bir tutkuya dönüştü ve yaşam tarzım oldu.” İstanbul’a atanmasıyla Free Anatolian Photographer hareketi ile tanışan Zeynep Oral makinesi ile Anadolu’nun eşsiz anlarını ölümsüzleştirmeye devam ediyor.

1 Ekim’de açılacak olan sergi 15 Ekim’e kadar Miniatürk Sergi Salonu’nda ziyaretçileri bekliyor.