Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

Faydalı Bilgiler

Müzenin tüm alanlarında rampalar mevcuttur; bebek arabası veya tekerlekli sandalye ile hiçbir engel ile karşılaşmadan gezilebilmektedir.

Bebek alt değiştirme ünitesi Gezi güzergahının başlangıcında ve karşıdaki WC’lerin yanında yer almaktadır. Engelli ziyaretçilerimiz için Engelli WC ve engelli park yerimiz bulunmaktadır.

Tekerlekli sandalyeler ücretsiz olarak girişte temin edilebilmektedir.

 OTOPARK

Ziyaretçilerimiz için 300 araçlık otoparkımız bulunmaktadır.

HEDİYELİK EŞYA MAĞAZASI

Güzel bir günün ardından Miniatürk’ten ayrılırken, gezinti keyfinizi sizlere hatırlatacak ve dostlarınızla paylaşmanızı sağlayacak hediyelik eşyaları, renkli ve modern bir yapıya sahip Miniatürk hediyelik eşya mağazasında bulacaksınız.

Miniatürk Hediyelik Eşya için  www.miniaturkhediyelikesya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon: 212 222 73 85

YİYECEK İÇECEK TESİSLERİ

BELTUR RESTORAN/CAFE: Haliç kıyısındaki Miniatürk otopark ile parkın başlangıç ve bitiş noktalarında toplam üç yerde faaliyet gösteren ve işletmesi Beltur A.Ş. tarafından yapılan restoran ve kafe özel davetlerinize de ev sahipliği yapmaktadır. Yaz davetlerinde dış mekan ziyafet düzeninde 500, kış aylarında iç mekan ziyafet düzeninde 300 kişi kapasiteli Beltur A.Ş. restoran düğün, nişan ve sünnet, barbekü, şirket toplantısı, kahvaltı organizasyonlarınıza ev sahipliği yapmakta, açık hava müzesini ziyaret eden öğrenci gruplarına, yerli ve yabancı turistlere de hizmet vermektedir.

Beltur Restoran/Cafe telefon: 0212 210 53 56

YİYECEK STANDLARI: Ziyaretçilerin gezerken çikolata, dondurma, su, meyve suyu, çubukta-patates ve mısır alabilecekleri atıştırmalık standlar bulunmaktadır.