Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

İSMEK “Esmaü’l Hüsna ve Hilye-i Şerif Sergisi”, Miniatürk Sergi Salonu’nda açıldı

İSMEK alüminyum kabartma (folyo) branşı, öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Esmaü’l Hüsna ve Hilye-i Şerif Sergisi”, Miniatürk Sergi Salonu’nda açıldı.

İSMEK “Esmaü’l Hüsna ve Hilye-i Şerif Sergisi”, Miniatürk Sergi Salonu’nda açıldı

İSMEK alüminyum kabartma (folyo) branşı, öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Esmaü’l Hüsna ve Hilye-i Şerif Sergisi”, Miniatürk Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi, 30 Nisan akşamına kadar ziyarete açık kalacak.

Serginin açılışına İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Ali Yücel, İSMEK Genel Koordinatörü Güven Çalışkan ve Kâğıthane Belediyesi Başkan Danışmanı Erdur Aşçı ile çok sayıda sanatsever katıldı.

İSMEK alüminyum kabartma branşından 25 öğrencinin, öğretmenleriyle birlikte hazırladığı 36 parça eserden oluşan “Esmaü’l Hüsna ve Hilye-i Şerif Sergisi”, Miniatürk Sergi Salonu’nda ziyarete açıldı.

Serginin açılış konuşmasını İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Ali Yücel yaptı. Yücel, şöyle konuştu:

“Bu tür sergilere katılmak bizi mutlu ediyor. Burada Esmaü’l Hüsna’nın sanatla buluştuğu eşsiz bir manzara konulmuş önümüze. Hepsi ince ince, sabırla işlenerek bu muazzam hâli almış. İslâm sanatının öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz vesilesiyle bugün de yaşatılıyor olması, bizlere mutluluk veriyor. Burada emeği geçen öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma ve burada bizimle bu mutluluğu paylaşan ziyaretçilere çok teşekkür ediyorum.”

Kâğıthane Belediye Başkan Danışmanı Erdur Aşçı ise, yaptığı konuşmada, “Beldemizin bu tür sanat etkinlikleriyle anılması, bizim için gurur verici. Bu tür organizasyonların daha da artırılması için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Alüminyum kabartma branşı öğretmeni ve sergi sorumlusu Rabia Güler de, kendilerine bu tür fırsatlar sundukları için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, İSMEK ailesine ve Kâğıthane Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sergi, 30 Nisan akşamına kadar ziyarete açık kalacak.