Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

Miniatürk Dünya Çocuklarının Dansları İle Renklendi

Dünyanın 11 ülkesinden gelen çocuklar bugün Miniatürk ziyaretçilerine muhteşem bir gün yaşattı. Ülkelerinin geleneksel halk oyunlarını sergileyen gruplar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen “Miniatürk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi”nde İstanbul’dan dünyaya barış mesajları iletti.

Miniatürk Dünya Çocuklarının Dansları İle Renklendi

Dünyanın 11 ülkesinden gelen çocuklar bugün Miniatürk ziyaretçilerine muhteşem bir gün yaşattı. Ülkelerinin geleneksel halk oyunlarını sergileyen gruplar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen  “Miniatürk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi”nde İstanbul’dan dünyaya barış mesajları iletti.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve büyük beğeniyle izlenen “Miniatürk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi”, 22 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi. İBB Kültür AŞ, Miniatürk, Gökcan Özel Okulları ve Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyon Konseyi (CIOFF) işbirliği ile düzenlenen Miniatürk 9. Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Gösterileri izlemek üzere, aileler çocukları ile birlikte bugün Miniatürk’ü doldurdu. 8 yılda 100’e yakın ülkeden binlerce çocuğu ağırlayan Miniatürk, bu yıl 11 ülkenin yerel tınıları ve müzikleri çınladı.  

Miniatürk'ün renkli atmosferinde, Türkiye, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Azerbaycan, Rusya, Kırgızistan, Macaristan, Ukrayna, Bosna Hersek, Arjantin, Endonezya’dan çocuk halk oyunları ekipleri, kendi kültürlerini yansıtan özgün, yerel danslarını sergiledi.

Gösteriler Gökcan Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehtap Nazan Göktaş’ın açılış konuşması ile başladı. Açılışın ardından Türkiye’den Mehteran Gökcan sahne aldı. Bağcılar Kocayusuf İlkokulu Artvin yöresi oyunları ile gösterisini yaptı. Daha sonra sırasıyla  Macaristan, Ukrayna, Arjantin, Azerbaycan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya, Bosna, Endonezya ve son olarak da Türkiye’den Kuzey’in Uşakları sahne alarak, Karadeniz bölgesinin hareketli oyunlarını izleyenlere sundu.