Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

Miniatürk İçin Özel Tasarlanan “Mini Stadyum” Maketi Yerini Aldı

Miniatürk İçin Özel Tasarlanan “Mini Stadyum” Maketi Yerini Aldı 4 Büyükler Bu Stadda! Miniatürk’e 53.000 seyirci kapasiteli ve özel localara sahip stad yapıldı. Bu stadda Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un ilk 11’i sahaya çıkıyor.

Miniatürk İçin Özel Tasarlanan “Mini Stadyum” Maketi Yerini Aldı

Miniatürk İçin Özel Tasarlanan “Mini Stadyum” Maketi Yerini Aldı

4 Büyükler Bu Stadda!

Miniatürk’e 53.000 seyirci kapasiteli ve özel localara sahip stad yapıldı. Bu stadda Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un ilk 11’i  sahaya çıkıyor.

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından 132 eserin minyatürlerinin yer aldığı Miniatürk'e 8 metre uzunluğunda, 6 metre eninde, 1.5 metre yüksekliğinde “Mini Stadyum” yapıldı. Yapımı 3 ay süren stadyum 53.000 seyirci kapasiteli ve özel localara sahip şekilde tasarlandı. Dört büyüklerin sahaya çıktığı Mini Stadyum’da 20.000 bin insan figürü kullanıldı.

1 TL’ye Sahaya Çıkan Futbolcular

Dış mimarisiyle son yıllardaki modern stadyumları andıran Mini Stadyum led ışıklarla aydınlatılıyor. Akşam dış sülietin ortaya çıkması için ayrıca ışıklandırma yapılmış.

Takımların stadın önünde bulunan kiosklarına 1 TL atıldığında stadın ışıkları yanıyor, seçilen takımın marşı çalıyor, bayrağı ekranda dalgalanıyor, 11 futbolcu ve 3 hakem sahaya çıkıp törene katılıyor. Marşın bitiminde ve P3 ekranında ay yıldızlı bayrağımızın görünmesiyle tören sona eriyor,  futbolcular soyunma odasına geri dönüyor.

Otomasyon ve röle kartlarla kontrol edilen Mini Stadyum özellikle futbolseverler ve çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor.

Miniatürk her gün 09.00 – 19.00 saatleri arası ziyaret edilebilir.