Türkçe İngilizce Google Play App Store 0 (212) 222 28 82

Miniatürk’e Bayramda Ziyaretçi Akını

Miniatürk’e Bayramda Ziyaretçi Akını Türkiye’nin ilk minyatür parkı ve İstanbul’un en çok ziyaret edilen mekânlarından birisi olan Miniatürk, her bayram olduğu gibi bu bayram tatilinde de ziyaretçi akınına uğradı.

Miniatürk’e Bayramda Ziyaretçi Akını

Miniatürk’e Bayramda Ziyaretçi Akını

Türkiye’nin ilk minyatür parkı ve İstanbul’un en çok ziyaret edilen mekânlarından birisi olan Miniatürk, her bayram olduğu gibi bu bayram tatilinde de ziyaretçi akınına uğradı.

Miniatürk 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleşen Kurban Bayramı tatilinde şimdiye kadar 25 bin 349 kişi tarafından ziyaret edildi.

Miniatürk’te İnteraktif Ziyaret Dönemi

Yoğun ilgi gören Miniatürk’te ‘Mobil Eser Tanıtım Uygulaması’ başladı. İBB’nin 9 dilde hizmet veren uygulamayla eserler hakkında her türlü bilgi, görsel, 360 derece görüntü ve navigasyon bilgilerine cep telefonundan anında ulaşılabiliyor.

9 Dilde Bilgilendirme

İlk kez Miniatürk'te uygulanan sesli rehberlik sistemi ile eserler hakkında Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça, Farsça, Japonca ve İspanyolca olmak üzere dokuz farklı dilde bilgi veriliyor.

Miniatürk Hakkında

Türkiye’nin geçmişten bugüne uzanan kültür ve medeniyet birikimini yansıtan mimarî eserlerini, sergilenen maketlerle bir araya getiren Miniatürk, “zamanın durduğu yer” olarak da nitelendiriliyor. Minyaturk’te, Türkiye ve dünyadan seçilmiş 132 mimarî eserin 1/25 oranında küçültülerek yapılmış maketleri sergileniyor.

Toplam 60 bin m2 alan üzerine kurulu olan ‘Büyük Ülkenin Küçük Modeli’ Miniaturk, restoran, kafeterya, alışveriş merkezi, açık hava gösteri alanı, çocuk oyun parkı ile dev bir kompleks durumunda.